На кафедрі фармакології з клінічною фармакологією особлива увага приділяється роботі студентського наукового гуртка, який активно функціонує з 1957 року.

Науковий гурток кафедри 1957 році очолив докторант Львівського державного медичного інституту, кандидат медичних наук, доцент Микола Петрович Скакун. Першими кураторами студентського наукового гуртка кафедри фармакології з клінічною фармакологією були асистенти кафедри: кандидат медичних наук Іван Пасічник, Олексій Кучерук та Микола Бившук.

Микола Скакун під час проведення експерименту

Колектив кафедри фармакології впродовж свого існування вирішував багато питань сучасної фармакології, до яких активно долучалися студенти-гуртківці, в тому числі до досліджень у сфері розробки нових наукових напрямків фармакології та гепатології.

З перших років заснування кафедри і до сьогодні викладачі працюють у тісному контакті з обдарованою студентською молоддю. Серед найактивніших гуртківців треба згадати видатних в подальшому фармакологія України таких як  акад  І.С. Чекмана, який був старостою студентського наукового гуртка на кафедрі у 1957-1959 роках, проф.  С.М. Дроговоз, проф. Л. Порохняк.

Починаючи з 90-х років і на початку нового століття активне залучення молоді до наукових досліджень є одним з пріоритетних завдань кафедри. За період з 1993 по 2020 рр. за участю студентів-гуртківців підготовлено близько 100 наукових публікацій, отримано 5 патентів на корисні моделі.

Тематика засідань гуртка тісно переплітається із науковими напрямками працівників кафедри. Щорічно відбувається до 10 засідань. Традиційними для студентського наукового гуртка є доклінічні пошуково-дослідні роботи в гастроентерології, пульмонології, кардіології, нефрології, ендокринології.

Зліва направо: О. Гаврищак, К. Посохова, В. Черняшова, О. Шевчук, О. Яремчук під час проведення досліджень у Лабораторії доклінічного дослідження лікарських засобів (2007 рік)

 рікНа фото зліва направо студентка Б. Євтушок,  ас. В. Черняшова, ас. О. Олещук, ст. лаб О. Яремчук під час проведення досліджень в лабораторії доклінічних досліджень лікарських засобів (2006 рік)

Заняття в гуртку включає індивідуальну роботу кожного гуртківця під керівництвом викладача кафедри і колективні засідання, що проводяться один раз на місяць. Основним напрямком діяльності наукового гуртка кафедри фармакології з клінічною фармакологією є навчання молоді методології здійснення доклінічних наукових досліджень і допомога молодим науковцям у їх проведенні.

На фото зліва направо  ст.лаб. О. Яремчук та студенти-гуртківці під час проведення експерименту (2006 рік)

Результати наукових досліджень гуртківців щорічно доповідаються на всеукраїнських і міжнародних конференціях студентів та молодих вчених, кращі студентські наукові роботи неодноразово відзначалися дипломами різних ступенів. Протягом останніх п’яти років студенти наукового гуртка ставали призерами та переможцями на Всеукраїнських олімпіадах з фармакології.

У 2006 році студент-гуртківець Євтушок Богдана Анатоліївна була нагороджена дипломом за I місце у II турі Всеукраїнської олімпіади з фармакології.


В 2007 році студенти-гуртківці Потупалова Т.О. посіла 2 місце у 2 турі Всеукраїнської олімпіади з фармакології. Того ж року у 2 турі Всеукраїнської олімпіади з фармакології взяли участь студенти факультету іноземних студентів Бісвас І., Чакраборті Е.П.

На фото учасники II туру Всеукраїнської олімпіади з фармакології  (2007 рік) 

В 2009 р. студенти – Козак Інна і Крикунова Мирослава активно приймають участь у студентських наукових програмах: “Студент – майбутній фахівець високого рівня кваліфікації”, “Студентська наука і профорієнтаційне навчання” та нагороджені дипломом I ступеня за наукову доповідь на XIII Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених.


В 2010 році студентка-гуртківець Вавринчук Тетяна Андріївна зайняла III місце у II турі Всеукраїнської олімпіади з фармакології.

Студентський науковий гурток є невід’ємною ланкою наукової роботи кафедри. За останні роки зростає кількість студентів, що є членами наукового гуртка.

Студентами – гуртківцями опубліковано 4 наукових роботи на XVII Міжнародному медичному конгресі студентів і молодих вчених у 2014році.

Під керівництвом проф. Олещук О. М. двоє студентів медичного факультету - Дзюба Софія, Перевізник Богдана займаються за програмою: «Студентська наука та профорієнтаційне навчання». Студентка медичного факультету Ковальчук Анастасія Олександрівна, посіла III місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді з фармакології, яка відбулася 4 квітня 2014 р. у Одеському національному медичному університеті.

На XVIІІ Міжнародному медичному конгресі студентів і молодих вчених у 2015році студентами – гуртківцями опубліковано 4 наукових роботи.

Студент медичного факультету Табас Петро, посів III місце на Всеукраїнській студентській олімпіаді з фармакології, яка відбулася 2-3 квітня 2015 р. у Одеському національному медичному університеті.

Студент IV курсу медичного факультету Ігор Стецюк, отримав ІІІ місце за найкращу презентацію наукового дослідження на щорічній міжнародній конференції молодих науковців «Annual Young Medical Scientists` Conference 2016», яка відбулася 28-29 жовтня 2016 року на базі Національного медичного університету імені О. Богомольця.

За 2017-2018 н. р. студентами – гуртківцями опубліковано 5 наукових робіт на ХXІІ Міжнародному медичному конгресі студентів і молодих вчених. Всі члени гуртка виступили на засіданні студентського наукового гуртка на кафедрі фармакології з клінічною фармакологією з доповідями відповідно до своєї теми. Кращі студенти доповідали про результати наукових досліджень на XXІІ Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених. У секції «Фармакологія та фармація» серед студентів перше місце отримав Стецюк Ігор. Друге місце здобули Малецький Богдан, Пітухова Валентина та Бондарчук Яна.

Наприкінці листопада 2018 року в Національному медичному університеті імені О.Богомольця відбулася Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Annual Young Medical Scientists’ Conference 2018».

У цьому заході взяли участь 450 учасників з України, студенти-іноземці українських медичних університетів з країн Кавказу, Близького Сходу, Індії, Нігерії, гості з Білорусії та Казахстану. Молоді вчені і студенти представили понад 100 наукових робіт, які оцінювали члени журі у кожній секції.

У секції «Фундаментальна медицина» Мар’яна Позунь здобула 3 місце з роботою «The role of cytokines in the dynamics of stress reaction in rats with hypothyroidism», яку вона виконала під керівництвом наукових наставників – доцента кафедри фармакології з клінічною фармакологією Аліни Вольської  та асистента цієї кафедри Христини Курило.

За 2018-2019 н. р. студентами – гуртківцями опубліковано 6 наукових робіт на ХXІІІ Міжнародному медичному конгресі студентів і молодих вчених.

Всі члени гуртка виступили на засіданні студентського наукового гуртка на кафедрі фармакології з клінічною фармакологією з доповідями відповідно до своєї теми. Кращі студенти доповідали про результати наукових досліджень на XXІІІ Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених. У секції «Фармакологія та фармація» серед студентів друге місце отримала Українець Анна, Лук’яненко Максим та Сурмай Софія.

13-15 квітня 2020 року на базі Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського відбувся «24-ий Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених». Студенти-гуртківці та викладачі кафедри  фармакології з клінічною фармакологією взяли активну участь у роботі секційного засідання «Фармакологія та фармація».

Свої наукові роботи представили студенти 3 курсу медичного факультету: Трохимчук Анна, Семенюк Катерина, Жулінський Назар, Семків Мирослава, Бодарук Богданна, Петренко Валерія, Саманів Юлія, Расевич Лілія, Вегера Інна, Сучинська Христина, Кіндрат Анна.

Виступ студентки Вегери Інни на тему «Частота виникнення і спектр побічних реакцій антибактеріальних препаратів у закладах охорони здоров’я тернопільської області у 2019 році» викликав велику кількість запитань від членів журі та слухачів секції. Доповідь отримала ІІІ призове місце. Доповідь студенток Саманів Юлії та Расевич Лілі на тему «Фактори впливу на вибір препарату індивідуальним споживачем в аптеці» отримала ІІІ призове місце.

На засідання гуртка часто запрошують ветеранів кафедри, які діляться із студентами своїм багаторічним досвідом наукової діяльності та науковими здобутками.

Зустріч студентів-гуртківців із з ветераном кафедри проф. А.М. Олійник (2005 рік)

Практично кожного року членами студентського наукового гуртка стають студенти-іноземці. Викладачі кафедри успішно керують науковою роботою студентів: координують участь талановитої молоді у наукових конференціях різних рівнів, в апробуванні результатів дослідження у наукових статтях, на конкурсах наукових робіт. Кафедра активно співпрацює з центральною науково-дослідною та міжкафедральною науковою клінічною лабораторіями, що діють у структурі медичного університету.

Кафедра підтримує тісні зв’язки з українськими та зарубіжними науковими й навчальними закладами, бере участь у міжнародних конференціях, семінарах, літніх школах тощо.

Студентка Перевізник Богданна, аспірант кафедри фармакології Яна Іванків під час проведення експерименту на кафедрі фармакології (2015 рік)

Студенти медичного факультету Пітухова В. Л. та Бондарчук Я. С. під кервництвом доц. Пиди В.П. проводять досліди з тваринами на базі ЦНДЛ (2019 рік)

Студенти-гуртківці 3 курсу медичного факультету Дарморис І. В. та Гавінська А. А. під час проведення науково-дослідної роботи кафедри (2019 рік)

Свої наукові здобутки представляє студент 3 курсу медичного факультету: Коваль Дмитро 

на  XXV Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих вчених у ТНМУ (2021 рік)


Студенти медичного факультету Анінго Д.Ч., Левенець О.О., Коваль Д.Б., Островерха К.Л під кервництвом асис. Лой Г.Я. та асис. Кланца М.П. проводять досліди з тваринами на базі ЦНДЛ (2022 рік)


Студентка фармацевтичного факультету Іщенко А.В. під кервництвом доцента кафедри Герасимець І.І. спільно проводять досліди з тваринами на базі ЦНДЛ (2023 рік)