Луканюк Мар'яна Ігорівна

    Освіта і трудова діяльність:

У 2009 році закінчила фармацевтичний факультет Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського за спеціальністю “Клінічна фармація”. 

У 2010 році закінчила інтернатуру за спеціальністю “Клінічна фармація” та здобула кваліфікацію клінічного провізора. 

У червні 2010 року захистила магістерську роботу і здобула кваліфікацію магістра з клінічної фармації зі спеціальності “Клінічна фармація”. 

З 2009 -2011 рр. працювала старшим лаборантом кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського. 

З 010-2014 рр. працювала асистентом кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського. 

З липня 2014 року по 2022 рік – асистент кафедри фармакології з клінічною фармакологією.

З  2022 - 2024 рр. працювала старшим викладачем кафедри фармакології з клінічною фармакологією Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров'я України.

З  2024 року по даний час доцент кафедри фармакології з клінічною фармакологією Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров'я України.

Наукова діяльність:

У 2014 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Фармакогностичне дослідження рослин роду Tilia» (науковий керівник д.фарм.н., проф. Марчишин С.М.) за спеціальністю 15.00.02 - фармацевтична хімія та фармакогнозія.

Наукові інтереси:

Вивчення та дослідження роду Первоцвіті, якона, хризантеми садової; створення на основі біологічно активних речовин досліджуваних рослин нових лікарських засобів.

Публікації:

Є автором та співавтором 51 наукових статей, 1 з яких опублікована в журналі, що цитується у базі даних Scopus, а також 3 патентів України на винахід, 1 інформаційного листа, 1 методичної рекомендації, 2 монографій та є співавтором навчального посібника «Практикум з ідентифікації лікарської рослинної сировини».